Internauci wybrali najbardziej romantyczne miejsce na Pomorzu Zachodnim.

Wiatrak zdobył blisko 30 proc. głosów i pokonał (zaledwie o 0,17 proc.) Wiszący Most w Wałczu.

W konkursie zorganizowanym przez Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Turystyki walczyło 26 miejsc z całego województwa zachodniopomorskiego.

Rywalizacja była zacięta i do ostatniej chwili nie było wiadomo, które z miejsc otrzyma honorowy tytuł. Już kilka dni przed końcem plebiscytu uformowała się trójka prowadzących z wyraźną przewagą nad pozostałymi kandydatami: Mysia Wyspa w Szczecinku, Stawa Młyny w Świnoujściu oraz Kłosowski Most Wiszący w Wałczu. W ostatnich dwóch dniach lekko „osłabł” Szczecinek, a lider z pozostałej dwójki zmieniał się kilkakrotnie. Przewaga była jednak minimalna do samego końca. Chwilę przed północą na prowadzenie wysunęło się Świnoujście i to ono, ze swoim malowniczym, białym wiatrakiem, zdobyło honorowy tytuł.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia nastąpi w sobotę, 14 lutego o godzinie 13.00, podczas walentynkowego happeningu zorganizowanego na plaży w Świnoujściu, w okolicy Stawy Młyny. Symboliczną statuetkę z rąk prezesa Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki odbierze Prezydent Świnoujścia.