Krajowa Rada Radców Prawnych organizuje już po raz piąty akcję „Niebieski parasol”. W ramach tej akcji, w tym roku po raz pierwszy akcja została zorganizowana w kwietniu i będzie zorganizowana ponownie we wrześniu 2015 roku.

Akcja „Niebieski Parasol” cieszy się wielką popularnością. W ubiegłym roku radcowie prawni udzielili ponad ośmiu i pół tysiąca porad w całym kraju. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach związanych z problemami prawnymi w pracy, sprawami związanymi z prawem rodzinnym i opiekuńczym, kwestiami spadkowymi, alimentacyjnymi, podziału majątku po rozwodzie czy sprawami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Osoby zainteresowane poradami powinny w miarę możliwości zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw, co pozwoli radcom prawnym na dokładniejsze zapoznanie się z problemem.

Już za kilka dni, od 14 września do 18 września, w siedzibach okręgowych izb radców prawnych będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną od wykwalifikowanego radcy prawnego. Doceniając zaangażowanie samorządu radcowskiego(Krajową Radę Radców Prawnych) w ideę pro bono, po raz kolejny objął akcję „Niebieski Parasol” swoim patronatem honorowym Prezydent Rzeczypospolitej.