Jest najlepszym bramkarzem w Polsce i jednym z najlepszych w Europie - ma na koncie mistrzostwo Niemiec i wicemistrzostwo Hiszpanii. Michał Diakonów, piłkarz wodny Arkoni, w miniony weekend zadebiutował w roli nowego trenera szczecińskiego klubu.

Mimo 200 centymetrów wzrostu i 100 kilogramów wagi Michał Diakonów w basenie porusza się świetnie. Dla wielu jest połową wartości zespołu - reprezentacji Polski i Arkoni. 14 lat temu wyjechał za granicę: z zespołem ze Stuttgartu wywalczył mistrzostwo Niemiec, z drużyną spod Barcelony wicemistrzostwo Hiszpanii, przy okazji zdobywając tytuły najlepszego zawodnika ligi oraz bramkarza. Grał także w półfinale europejskich pucharów. Potem trafił na Węgry i pojawił się pomysł, aby występował w tamtejszej reprezentacji.

Wrócił do Polski i zdobywa dla Arkoni kolejne medale. A w miniony weekend w Poznaniu po raz pierwszy wystąpił w nowej roli - grającego trenera. Postura Michała sprawia, że miałby szansę zrobić karierę nie tylko w basenie. Debiut Diakonowa w roli trenera był jednak średni - Arkonia w Poznaniu z Waterpolo pierwszy mecz wygrała, a drugi przegrała.