Centrum Kultury 105 w Koszalinie w dniach 21-22 marca 2017 roku rusza z kolejną edycją Dziecięcego Festiwal Sztuki Filmowej.

Jest to druga edycja wydarzenia, które po raz pierwszy zagościło w Koszalinie w roku ubiegłym. Jego trzon stanowi promocja sztuki filmowej wśród widzów szkolnych jak i przedszkolnych. Do udziału zaproszone są wszystkie placówki przedszkolne oraz szkolne, które prowadzą zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Festiwal to szereg ciekawych projekcji filmowych i wydarzeń powiązanych ze sztuką filmową, w których udział wezmą dzieci w charakterze gości. To swoista odpowiedź na jedno z ważniejszych wydarzeń filmowych w naszym kraju, jakim jest Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, którego producentem jest również CK 105.

Kolorowy korowód dzieci przebranych za ulubione postaci z bajek tak przywita wiosnę! Najmłodsi przejdą główną ulicą Koszalina, by w kinie Kryterium wziąć udział w wydarzeniach festiwalowych. Wśród nich będą m.in.: pokazy filmów „Akademia Pana Kleksa”, „Podróże Pana Kleksa”, „Pan Kleks w kosmosie”, „Hokus pokus Albercie Albertsonie”, „Wielka wyprawa Molly”, wystawa interaktywna „Akademia Odkrywców – Tajemnice Fizyki”, koncert Barbary Kurdej – Szatan, warsztaty plastyczne, spotkanie z Teatrem Kompania Marzeń, czy filmowy casting dla dzieci.

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.