W dniach 23-24 marca br. w Szczecinie odbędzie się XX Jubileuszowa Konferencja Przestępczość Ubezpieczeniowa 2017.

Konferencje z cyklu "Przestępczość Ubezpieczeniowa" są najdłużej odbywającymi się w Polsce spotkaniami branży o tej tematyce. Na przestrzeni 20 lat przestępczość ubezpieczeniowa przeszła ewolucję. Działania mające na celu jej przeciwdziałanie na polskim i europejskim rynku to proces niezwykle trudny i złożony. Przestępcy wciąż doskonalą umiejętności i metody swoich działań, poznają nowe procedury ubezpieczeniowe i wykorzystują słabości systemów. Treści prezentowane podczas konferencji dają realne wsparcie dla rynku w procesie doskonalenia narzędzi do walki ze zjawiskiem przestępczości w ubezpieczeniach.

Podczas XX Jubileuszowej Konferencji Przestępczość Ubezpieczeniowa 2017 podkreślony zostanie jej rocznicowy charakter. Uczestnicy będą mieli możliwość, w całkowicie innowacyjnej, zmienionej formule konferencyjnej, zapoznać się z aktualnymi rozwiązaniami antyfraudowymi z rynków polskich i europejskich, które przedstawią, m. in: reprezentanci zakładów ubezpieczeń, prokuratury, policji, samorządów ubezpieczeniowych i instytucji współpracujących.

Konferencja przyczynia się do prowadzenia efektywnej profilaktyki dotyczącej oszustw ubezpieczeniowych i pozwala wypracować metody działania służące wykrywaniu przestępstw. Nagłośnienie problemu, wymiana informacji oraz doświadczeń pozwala skuteczniej przeciwdziałać przestępczości ubezpieczeniowej. Przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych, organów administracji państwowej, administracji rządowej oraz innych instytucji funkcjonujących na rynku ubezpieczeń zyskają kolejną okazję do wypracowania zasad współpracy w zakresie przeciwdziałania zjawisku przestępczości ubezpieczeniowej.

Więcej informacji oraz szczegółowy program: http://anty-fraud.szczecin-expo.pl/

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.