II Zachodniopomorska Wiosna Poezji rozpocznie się w marcu. II Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza już został ogłoszony, a pierwszego dnia wiosny odbędzie się inauguracja wydarzenia w Choszczeńskim Domu Kultury.

Wiadomo już, że podczas drugiej edycji Zachodniopomorskiej i Szczecińskiej Wiosny Poezji nie zabraknie atrakcji, a co najważniejsze poezji. Został już ogłoszony II Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę”. Może wziąć w nim udział każdy, kto ukończył 16 lat. Organizatorzy wyznaczyli termin nadsyłania prac na 26.04.2017.

Z kolei uroczysta inauguracja otwierająca II Zachodniopomorską Wiosnę Poezji odbędzie się 21.03.2017 w samo południe, w Choszczeńskim Domu Kultury. Zgodnie z programem organizatorzy rozpoczną od kilku słów o inicjatywie. Odbędzie się również sympozjum zatytułowane Choszczeńskie środowisko poetyckie. Już dzisiaj wiadomo także, że poeta, Władysław Łazuka zostanie odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Tak będzie wyglądał początek wiosny z poezją. Organizatorami wydarzenia są Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie oraz Fundacja Wspierania Kultury Noc poetów. Edyta Rauhut

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.