Stargardzcy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, którym odebrali za przekroczenie prędkości prawo jazdy. Tym razem 77-letni kierowca golfa w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość przekroczył o 60 km/h, a 55-letni kierowca corolli o 66 km/h. Sprawcy wykroczeń otrzymali również mandaty i po 10 pkt karnych.

W weekend stargardzcy policjanci z drogówki w Suchaniu na ulicy Pomorskiej dostrzegli jadącego z dużą prędkością golfa. Jego kierowca najwyraźniej zapomniał o obowiązujących przepisach, które powodują, że kiedy na obszarze zabudowanym przekroczona dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.

Przeprowadzony przez mundurowych pomiar wskazał przekroczenie dozwolonej pięćdziesiątki o 60 km/h. Zatrzymany 77-letni mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące i otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł, a także 10 pkt karnych.

Podobnie w Ińsku na ulicy Armii Krajowej drogówka do kontroli zatrzymała kierowcę toyoty corolli, który przekroczył prędkość o 66 km/h. 55-latek otrzymał mandat w wysokości 500 zł, a także 10 pkt karnych. Ponadto także zatrzymano prawo jazdy.