Prawykonanie utworu symfonicznego „ODYSSEA” znanego kompozytora Henriego Seroki odbędzie się 6 sierpnia w Operze na Zamku w Szczecinie. Kompozycja jest szczególna, ponieważ dedykowana jest tegorocznemu finałowi regat The Tall Ships Races Szczecin 2017.

Utwór składa się z dziewięciu części i trwa około 50 minut. Aranżacją zajął się Krzysztof Herdzin – polski muzyk, pianista, dyrygent, autor jazzowych przeróbek utworów Fryderyka Chopina, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka. Utwór zostanie wykonany w składzie 22-osobowej orkiestry symfonicznej, której towarzyszyć będzie 50 osobowy chór Akademii Morskiej. Całość uświetni swoim występem Dominique Corbiau – kontratenor z Belgii specjalizujący się w muzyce barokowej.

Koncert odbędzie się w Operze na Zamku przy ul. Korsarzy 34 w Szczecinie. Wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę 6 sierpnia, na godz. 19.00 – podczas finału regat The Tall Ships Races. Bilety na koncert nabyć można za pośrednictwem platformy internetowej bilety.fm. Ceny, w zależności od wybranego miejsca, wynoszą 50 lub 80 zł.

Organizatorami koncertu są Telewizja Polska oddział w Szczecinie i Szczecińska Agencja Artystyczna.