Sprawdzili ponad 33 tysiące osób i zatrzymali 31 pijanych kierowców. Policja podsumowała trwającą pięć dni operację „Regaty 2017”.

Policyjna operacja pod hasłem „Regaty 2017” związana była z odbywającym się w Szczecinie w dniach 5-8 sierpnia finałem regat The Tall Ships Races. W tym czasie miasto stało się europejską stolicą żeglarstwa, do którego przybyli turyści nie tylko z Polski ale także z całego świata. Nad bezpieczeństwem uczestników zlotu czuwało przez ten czas 5600 policjantów i 600 funkcjonariuszy innych służb.

Policjanci w punktach przesiewowych sprawdzili ponad 33 tysiące osób, przeprowadzili ponad 5700 kontroli bagażu, wylegitymowali ponad 8000 osób i skontrolowali ponad 1000 pojazdów i łodzi , zatrzymali także 31 pijanych kierowców. Podczas kontroli w punktach przesiewowych zabezpieczyli między innymi broń z amunicją śrutową, którą chciał wnieść na teren imprezy 23-latek, czy cztery noże kuchenne. Były także osoby, które chciały wnieść scyzoryki, środki odurzające czy gaz pieprzowy a nawet miecz samurajski .

W trakcie trwającej pięć dni policyjnej akcji „Regaty 2017” służbę na terenie imprezy i ulicach miasta pełnili funkcjonariusze z pionu: kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego oraz patrole konne, i wodne, a także przewodnicy z psami.