Dwa elektryczne rowery trafiły w ręce policjantów ze Stargardu. Rowery zakupiono w ramach projektu profilaktycznego pod nazwą „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych” Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Stargardzcy funkcjonariusze patrolują ulice miasta na rowerach od połowy czerwca. Patrole rowerowe kierowane są przede wszystkim w te rejony, w które trudno jest dotrzeć radiowozem. Najczęściej policjantów na rowerach można spotkać w parkach, skwerach i osiedlowych wąskich uliczkach. Ich głównym zadaniem jest reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych z alkoholem.

Teraz stargardzkie patrole rowerowe są jeszcze szybsze, a to za sprawą dwóch rowerów elektrycznych które trafiły w ręce funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji. Jednoślady zostały w pełni wyposażone do służby,i oznakowane. Posiadają wspomagające pedałowanie silniki elektryczne, które umożliwią sprawne przemieszczanie się mundurowych w terenie. Rowery został zakupione w ramach projektu profilaktycznego pod nazwą „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych” Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.