Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził ponad 30 samochodów w centrum Szczecina. 39-latek niebawem usłyszy zarzuty.

Wczoraj nad ranem policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu kilkunastu samochodów w centrum Szczecina. Jedne z samochodów miały porysowany lakier inne poprzebijane opony. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy udokumentowali uszkodzenia pojazdów oraz zabezpieczyli pozostawione przez sprawcę ślady. Policjanci sprawdzili okolicę ulicy Wojska Polskiego gdzie doszło do aktu wandalizmu, okazało się że jeden z zaparkowanych tam samochodów nie jest uszkodzony. Sprawdzono właściciela pojazdu okazał się nim 39-latek z Dolnego Śląska. Mężczyzna przebywał na izbie wytrzeźwień, do której trafił w nocy.

Badania daktyloskopijne potwierdziły, że ślady które zabezpieczyli policjanci pozostawił 39-latek, dodatkowo w samochodzie mężczyzny znaleziono narzędzia, którymi uszkodzono pojazdy zaparkowane w pobliżu ulicy Wojska Polskiego.


Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduję karę od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.