Tymczasowy areszt dla 34-latki, która na ulicach Świnoujścia atakowała przypadkowe osoby. Kobiecie grozi 5 lat więzienia.

Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety odpowiedzialnej za ataki na przechodniów w Świnoujściu . 34-latka w areszcie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Do napaści na przypadkowe osoby doszło w niedzielę. Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w chuście, który na ulicach miasta atakuje przechodniów. Funkcjonariusze nie znaleźli jednak podejrzanego, a jego ofiarę. Według poturbowanej kobiety sprawcą miał być niewysoki mężczyzna z kolorową chustą na głowie i czarnym makijażem oczu. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. Chwilę później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o ataku na przechodnia. Rysopis podany przez kolejną poszkodowaną odpowiadał rysopisowi sprawcy pierwszego napadu.

Policjanci ustalili, że za ataki na przechodniów nie odpowiada mężczyzna tylko kobieta. Funkcjonariusze zatrzymali 34-letnią napastniczkę w jej mieszkaniu. Agresywnej kobiecie grozi 5 lat więzienia.