Od 1 października br. powrót znanych i lubianych programów w nowej scenografii i formule, jeszcze więcej informacji i reportażu, historii, kultury, sportu i lifestylu. To nowości w jesiennej ramówce TVP3 Szczecin.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom telewidzów szczeciński ośrodek TVP już od piątku 6 października rozpoczyna nadawanie o godz. 17:30 lifestylowego programu „Angelo Rella od kuchni”. Znajdą się w nim ciekawi goście, kącik literacki, występy artystyczne i wiele innych atrakcji. Program poprowadzi Włoch od lat mieszkający w Szczecinie - Angello Rella.

Przegląd najważniejszych wydarzeń regionalnych codziennie o godz. 18:30 i 21:30 w „Kronice”, która od października ruszy w nowej scenografii i którą od poniedziałku do czwartku uzupełni „Sprawa Polityczna” z udziałem ważnych dla miasta i regionu osób. W piątek o godz. 18:45 interesujące rozmowy na aktualne tematy w programie „Niedziałkowskiego 24A”, którego gospodarzami są Natalia Cistowska i Dariusz Baranik. Od poniedziałku do piątku o godz. 10:00 i 12:45 TVP3 Szczecin zaprasza do oglądania ogólnopolskiego programu informacyjnego "Co niesie dzień".

W nowej ramówce także kontynuacja programu „Telewizyjny Klub Srebrnego Włosa”, tworzonego przez ludzi młodych duchem, a także programów dotyczących gospodarki morskiej i rolnictwa. Najciekawsze wydarzenia kulturalne i społeczne u naszych sąsiadów zobaczymy w programie „Baltic Sea”.

Wśród premier na antenie szczecińskiej telewizji również propozycja dla najmłodszych „Rodzina Treflików”, dla wielbicieli sportu „Menu Sportowe”, dla miłośników kultury „Menu Kulturalne Post Scriptum”. Ponadto program „Szpiedzy”, opisujący największe afery szpiegowskie PRL-u, realizowany we współpracy ze szczecińskim oddziałem IPN.