Zespół Hey, po 25 latach zawiesza działalność! Grupa wyrusza w jubileuszową trasę 'Fayrant Tour' i jak się okazało, będą to ostatnie koncerty przed zaplanowaną przerwą.

Katarzyna Nosowska w wywiadzie dla magazynu Zwierciadło powiedziała:

Nazwę wybraliśmy nie bez powodu, żeby nie dramatyzować, ale rzeczywiście chodzi o zawieszenie działalności. Zespół Hey będzie do zobaczenia tylko na tej trasie, a potem już nie. Podjęliśmy decyzję, że najwyższa pora dać odpocząć od nas ludziom. Jesteśmy wszyscy w zespole już w tym wieku, że to chyba ostatni moment, żeby poczuć, jak to jest ryzykować. Dowiedzieć się, kim jesteśmy bez tego projektu.

Nie twierdzę, że to jest definitywny koniec. Po prostu nie wiemy, ile to potrwa. Na pewno nie wrócimy za pół roku, rok, i to nie chwyt marketingowy. Z decyzją nosiliśmy się od prawie roku. Przyznaję się oficjalnie, że inicjatorką tego pomysłu byłam ja. Chłopcy musieli się z tym stopniowo ułożyć.

W Szczecinie zespół HEY zagra swój koncert promujący najnowszą płytę 25 listopada w hali Arena Szczecin. Będzie to najprawdopodobniej ostatnia okazja żeby zobaczyć zespół na żywo.

Zespół powstał w 1992 r. w Szczecinie. Pierwsza płyta Hey’a „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych.Fragment wywiadu z zespołem HEY w TVP Szczecin - 1997 r.