11 listopada odbędą się w Szczecinie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

#mojaniepodległa to ogólnopolska akcja społeczno-informacyjna przygotowana przez Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości/Narodowego Święta Niepodległości.

Jej celem jest zachęcenie Polaków, do wyrażenia, za pomocą mediów społecznościowych, współczesnego rozumienia i postrzegania pojęcia #MojaNiepodległa”. Dla jednych to #TRADYCJA i #WOLNOŚĆ, dla drugich #RODZINA, #ZDROWIE, #NAUKA czy #PRACA

Jak można przyłączyć się do akcji? Wystarczy zrobić wpis lub zdjęcie przedstawiające Waszą definicje i wrzucić je na Twitter, Facebook, Instagram czy Snapchat z hasztagiem #MOJANIEPODLEGŁA

Kulminacja działań przewidziana jest na 11 listopada br. w Arenie Szczecin (w godzinach od 13.30 do 17.00).

IPN w Szczecinie zaprasza mieszkańców Szczecina do wspólnego celebrowania 99.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (wydarzenie będzie miało charakter imprezy masowej zaplanowanej na 6000 osób).

Na parkingu przed Areną powstanie strefa militarno-mundurowa, gdzie zaprezentowany zostanie najnowszy sprzęt komponentów 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz wojsk sojuszniczych z Multinational Corps Northeast. Ponadto w strefie tej swoje stanowiska zaprezentują: Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie, WORD.

Dodatkowo w Arenie powstaną strefy edukacyjne Oddziału IPN w Szczecinie oraz partnerów wydarzenia: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Muzeum Narodowe, Dom Kultury „Słowianin”, TVP3 Szczecin, Radio Szczecin oraz Multinational Corps Northeast.

Nie zabraknie wspólnego tworzenia kokard narodowych i flag Polski. Dla najmłodszych uczestników obchodów przygotowane zostały atrakcje ruchowe tj. tor przeszkód Firefighter Combat Challenge oraz wielkoformatowa gra planszowa „Drogi do niepodległości”.

Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Szczecinianie” oraz zespołu FEEL.

Finałem obchodów oraz akcji #mojaniepodległa w 2017 r. będzie próba pobicie rekordu Polski w kategorii największa układanka z pianki modelarskiej „Największe puzzle/układanka wolnej Polski”.

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.