11 listopada w szczecińskiej Filharmonii odbędzie się Koncert Młodej Polskiej Filharmonii.

11 listopada br. Młoda Polska Filharmonia, jedna z najpopularniejszych młodzieżowych orkiestr symfonicznych w Polsce, wystąpi z koncertem Vivat Polonia w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Koncert odbędzie się w ramach VII Jesiennej Trasy Koncertowej orkiestry.

W programie koncertu Młodej Polskiej Filharmonii, który rozpocznie się o godz. 19.00 znajdują się: koncert na altówkę Georga Philipa Telemanna, Symfonia D-Dur Wojciecha Dankowskiego oraz uwertura do opery „Aleksander i Apelles” Karola Kurpińskiego. Jednoaktówka kompozytora „Krakowiaków i Górali” wystawiona została po raz pierwszy w Teatrze Narodowym w marcu 1815 r. Przez ponad 200 lat nie była wykonywana, uchodząc za dzieło zaginione. Współczesna premiera opery „Aleksander i Apelles” miała miejsce w październiku 2017 r. w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, gdzie wykonała ją Orkiestra Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Stało się to możliwe za sprawą odkrycia dokonanego przez Wojciecha Czemplika, dyrektora festiwalu Musica Sacromontana, który partyturę i libretto odnalazł w dwóch różnych bibliotekach.

Młodą Polską Filharmonię poprowadzi Adam Klocek, dyrektor artystyczny orkiestry, laureat nagrody GRAMMY 2014. Gościem specjalnym jesiennej trasy koncertowej i solistą w koncercie Telemanna będzie Roman Spitzer, światowej sławy altowiolista, wieloletni solista Israel Philharmonic Orchestra, obecnie pełniący funkcję pierwszego altowiolisty w Rotterdam Philharmonic Orchestra.

Koncert w Szczecinie 11 listopada 2017 r. zainauguruje kolejne, siódme już jesienne tournée Młodej Polskiej Filharmonii.

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.