Życie estońskiego kompozytora Arvo Pärta i VI Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego to tematy dwóch wernisaży, które już od 14 listopada prezentowane będą w filharmonii w Szczecinie.

Wernisaż wystawy poświęconej jednemu z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów estońskich Arvo Pärtowi, rozpocznie się o godzinie 17.00 w Galerii przy Cerkwi (galeria na trzecim piętrze, przy bufecie kawowym) Ekspozycja to kilkanaście plansz tematycznych, przybliżających różne etapy życia i twórczości kompozytora.

Wernisaż VI Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego, rusza o godz. 19.30 w galerii Poziom 4. Dwanaście uniwersalnych wartości: "nadzieja, tolerancja, szacunek, wolność, przełamywanie barier, spotkanie, odpowiedzialność, sprawiedliwość, porozumienie, solidarność, dialog, równość, które określiły działania, jako drogowskazy wpisuję się w idee Biennale i stanowią linię przewodnią i motywację dla dalszych działań..."

Za słowami Leszka Szustera - dyrektora Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży i Pawła Warchoła - kuratora wystawy, podpisało się kilkuset artystów z 27 krajów, tworząc 594 plakaty. Dzieła te stanowią graficzny odzew na współczesną rzeczywistość. Kolejna, VI edycja, Biennale znakomicie rozwija idee hasła “Twórczo dla praw Człowieka”.