Bezdomni, ubodzy, samotni... każdy potrzebujący może liczyć na pomoc w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Placówka zwykle jest otwarta dla innych, ale dziś sama zmaga się z problemami finansowymi. Jednostka apeluje o pomoc i zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, czyli w przypadający I Światowy Dzień Ubogich.

Szacuje się, że codziennie w Domu Miłosierdzia obiady spożywa prawie 200 osób – bezdomnych, samotnych, bezrobotnych. Jedzenia jest tyle ile dadzą ofiarodawcy np. dziś ktoś przywiózł ziemniaki, ktoś inny mięso, dynię. Jedzenia wciąż brakuje - szczególnie warzyw i przypraw. Placówka zmaga się z problemami finansowymi. Ogromne koszty pochłonął remont dachu i zmiana instalacji przeciwpożarowej. W budżecie brakuje ponad 150 tysięcy złotych.

Już w niedzielę, 19 listopada, którą papież Franciszek ustanowił I Światowym Dniem Ubogich organizują koncert charytatywny pod patronatem biskupa diecezji. Podczas koncertu wystąpi śpiewająca rodzina Kaczmarek. Cegiełki które są biletem wstępu rozprowadzane będą w parafiach, Filharmonii Koszalińskiej i w Domu Miłosierdzia Bożego.