Spójnia Stargard nadal na ustach całej koszykarskiej Polski - w sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza pokonali w Kołobrzegu Energę Kotwicę i było to 12 zwycięstwo w 12 meczu.

Stargardzienie - bordowe koszulki w tym sezonie są niepokonani. Nie ukrywali więc, że także do Kołobrzegu przyjechali po zwycięstwo i pierwsza połowa rzeczywiście mogła zwiastować łatwą wygraną. Spójnia grała spokojnie i dokładnie, a Kotwica marnowała nawet najdogodniejsze pozycje rzutowe i do przerwy przegrywała 41:49.

Gdy po zmianie stron przewaga gości urosła do 11 punktów, wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Wtedy jednak przyszło przełamanie Kotwicy, seria 14:0 i na początku czwartej kwarty to miejscowi wyszli na trzy punktowe prowadzenie.

Reprymenda trenera Koziorowicza podziałała. Spójnia uspokoiła grę, szczelniej broniła, a rzuty oddawała po przemyślanych akcjach i z przygotowanych pozycji. Szybko odzyskała prowadzenie i ostatecznie wygrała 89:82.

W drużynie Spójni najskuteczniejsi byli Marcin Dymała i Hubert Pabian, obaj zdobyli po 21 punktów.