To było największe zwycięstwo Arkonii w ostatnich latach - w tegorocznym Szczecińskim Budżecie Obywatelskim klub startował w trzech kategoriach i wszędzie wygrał. A to oznacza, że w ramach modernizacji boisk piłkarskich na stadionie powstanie m.in. hala pneumatyczna pokrywająca boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 100 na 50 metrów.

Ponad pół wieku temu Arkonia była szósta w ekstraklasie, jednak dziś kibice oglądają ich zmagania na stadionie w szóstej lidze. Na szczęście na dobrym poziomie jest szkolenie, które niedługo powinno być jeszcze lepsze, gdyż młodzież doczeka się nowoczesnych boisk, dzięki - Budżetowi Obywatelskiemu. Arkonia ma wielu sympatyków, ale przede wszystkim potrafi się zorganizować. I stąd niewiarygodne sukcesy: w dwóch ostatnich edycjach Obywatelskiego Budżetu klub z Lasku Arkońskiego wygrał realizację aż pięciu zadań.

W tym roku głównym zadaniem w konkursie była "modernizacja boisk piłkarskich na stadionie Arkonii oraz budynku socjalnego" - projekt uzyskał 4260 głosów poparcia. Zostanie zakupiona i zamontowana hala pneumatyczna z systemem oświetlenia i ogrzewania nad boiskiem piłkarskim o wymiarach 100 na 50 metrów. Powstanie też strefa sprawności sportowej. Do tego dochodzi realizacja zadań, które Arkonia wywalczyła w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim - boisko wielofunkcyjne oraz siłownia na stadionie.