Zła passa przełamana - piłkarze Pogoni Szczecin pokonali w Gdańsku Lechię 3:1. Nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale wiara w utrzymanie się w ekstraklasie znacznie wzrosła.

W 17 minucie po dobrym podaniu Rafała Murawskiego do Jakuba Piotrowskiego ten drugi oddał piłkę Adamowi Frączczakowi, który bez problemów posłał ją do siatki.

W 33 minucie 20-letni Piotrowski znów błysnął, ale tym razem sam wykończył akcję. W 72 minucie po strzale Łukasza Zwolińskiego piłkę ręką w polu karnym Lechii zatrzymał jeden z rywali i Frączczak z rzutu karnego podwyższył na 3:0.

Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Marco Paixao. Pogoń wygrała po 13 meczach bez zwycięstwa. Ostatni raz Portowcy zdobyli trzy punkty 19 sierpnia.