21-letni Adam Buksa do końca bieżącego sezonu będzie wypożyczony z Zagłębia Lubin do Pogoni Szczecin. Nowy napastnik Pogoni jest wychowankiem krakowskiej Wisły. W barwach Białej Gwiazdy grał jedynie na poziomie Młodej Ekstraklasy.

Jednym z atutów Buksy są na pewno warunki fizyczne - 21-latek mierzy 191 centymetrów i waży 79 kilogramów. W wieku 17 lat trafił do włoskiej Novary Calcio, gdzie także występował w zespołach młodzieżowych. Po roku wrócił do Polski i podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk, gdzie kilka dni po 18. urodzinach zadebiutował w ekstraklasie. Po dwóch latach przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie spędził ostatnie 1,5 sezonu. Jesienią w barwach Zagłębia zagrał w ośmiu spotkaniach, zawsze wchodząc na boisko w końcówce. Zdobył jednego gola - w meczu przeciwko Wiśle Kraków, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Zawodnik jest reprezentantem Polski w kilku kategoriach wiekowych. Był w kadrze na mistrzostwa Europy U-21, które w 2017 roku odbyły się w Polsce, ale w turnieju finałowym nie zagrał ani minuty.

Pogoń wypożyczyła Buksę z Zagłębia gwarantując sobie prawo pierwokupu, jeśli "Portowcy" utrzymają się w ekstraklasie.