Na deski Opery na Zamku wraca przedstawienie Crazy for You w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl zdobył nagrodę Bursztynowego Pierścienia 2017 w kategorii najlepszy spektakl roku. Komedię Gershwinów będzie można oglądać od czwartku do niedzieli.

Crazy for You to opowieść o chłopaku, który rzuca Nowy Jork, perspektywę zrobienia szybkiej, ale nudnej kariery, bogatą matkę i jedzie aż do Nevady, do zapomnianego miasteczka. Po co? Bo marzy o stworzeniu tam teatru – dosłownie z niczego. Chce grać, chce śpiewać. Ma do dyspozycji paru znudzonych, choć wesołych kowbojów, dziewczyny z podupadającej rewii i... marzenia. „Kochajmy marzycieli” – mówił o przesłaniu tego musicalu jego reżyser Jerzy Jan Połoński.

Muzyki Gershwina zachwalać nie trzeba, każdy z nas ją zna, nawet jeśli sądzi, że nie. Ale gdy dodać do niej jeszcze doborową ekipę realizatorów i artystów, genialną reżyserię, scenografię, choreografię, step, młodzieńczą energię, to widz dostanie nieziemską dawkę kolorowego, błyszczącego, pełnego radości kawałka świata. Taki po prostu jest ten musical.