Piłkarze Pogoni Szczecin mają za sobą pierwszy mecz kontrolny przed wyjątkowo ważną rundą rewanżową, w której walczyć będą o utrzymanie się w ekstraklasie. Na boisku przy ul. Pomarańczowej zmierzyli się z II-ligowymi Błękitnymi Stargard i wygrali 3:0. Oczy kibiców zwrócone były przede wszystkim na nowych pozyskanych zimą zawodników.

Najpierw do Pogoni dołączyli bramkarz Łukasz Budziłek oraz pomocnik Dawid Błanik. Ostatnim nabytkiem jest napastnik Adam Buksa, który w dzisiejszym sparingu zagrał pierwszą połowę. Gola nie strzelił i nie znalazł się w żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

W pierwszej połowie wystąpił też Dawid Błanik - pomocnik pozyskany z GKS Tychy. I w 41 minucie popisał się ładnym podaniem do Adama Frączczaka, który dobrze przyjął piłkę i skutecznie zakończył akcję. Po przerwie Portowcy zagrali w całkowicie innym składzie. Bardzo szybko po akcji rozpoczętej przez Marcina Listkowskiego Cornel Rapa podwyższył na 2:0. Ostateczny wynik meczu 3:0 ustalił Spas Delev, a grający w tej cześci spotkania nowy bramkarz Pogoni Łukasz Budziłek, nie miał wielu okazji do zaprezentowania umiejętności.

Natomiast Błękitni Stargard mają o czym myśleć - po porażce 0:4 z Hansą Rostock, a przegrana 0:3 z Pogonią wskazuje na problemy, zarówno w obronie jak i w ataku.