Z Karty Dużej Rodziny korzysta już blisko dwa miliony Polaków, ale program zniżek dla rodzin wielodzietnych wciąż się rozwija zarówno o nowych partnerów gospodarczych jak i aplikację mobilną na telefony komórkowe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska zapowiedziała dziś również wyjście z kartą poza wielkie miasta.

W Szczecinie po kartę Dużej Rodziny sięgnęło już 13 tysięcy rodzin. Łącznie korzysta z niej aż 70 tysięcy osób. Bo i jest z czego korzystać. Karta gwarantuje wiele zniżek m.in. w sklepach spożywczych, odzieżowych, u fryzjera. Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to także nawet 49 procentowe zniżki na bilety PKP. Uprawnia także do dodatkowych rabatów na stacjach PKN Orlen.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej chce, by z Karty korzystały także rodziny wielodzietne z mniejszych miejscowości. Karta Dużej Rodziny od stycznia jest już dostępna jako aplikacja mobilna w telefonach komórkowych. Chodzi o to by była dostępna w całej Polsce. A można niej korzystać już 24 godziny po złożeniu wniosku w urzędzie.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to projekt uzupełniający politykę społeczną rządu, której filarem jest program 500 plus. Korzystają z niego 4 miliony dzieci w tym ponad 150 tysięcy w Zachodniopomorskiem. W 2016 roku dzięki programowi 500 plus liczba osób korzystających z pomocy społecznej w całym kraju zmniejszyła się o ponad dziewięć procent. Według tych samych danych program Rodzina 500 plus zlikwidował przede wszystkim skrajne ubóstwo wśród dzieci o 94 procent.