Dziś wieczorem w szczecińskim lofcie kultury K4, przy ul. Kolumba 4 odbędą się eliminacje do Emergenzy, największego na świecie festiwalu dla młodych zespołów bez kontraktów płytowych. Początek o godzinie 19. Cena biletu: 25 zł.

Emergenza Festival to największy na świecie festiwal dla młodych zespołów bez kontraktów płytowych. W eliminacjach VII edycji Emergenza Festival Polska uczestnicy zmierzą się ze sobą w na terenie kraju w 7 okręgach, 13 klubach, na ponad 40 koncertach. Najlepsze z nich, które zwyciężą w finałach krajowych, spotykają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival (lato 2018), skąd finalista pojedzie w trasę po całej Europie.

W szczecińskim lofcie kultury K4 przy ul. Kolumba 4 zagrają takie zespoły jak: Fallen Outcast (Heavy Metal), Hattifnattar (Metal), Helless (Heavy Rock / Alternative Metal), Paranoja (Rock / Metal), Rusty Chain (Punk n Roll), Synergia (Hard Rock / Alternative Metal) oraz gośś specjalnego – zespół Hoi Polloi ( III miejsce Poznań edycja VI 2016/17 / Progressive Rock / Indie Rock).