Rozkazem Naczelnego Wodza generała broni Władysława Sikorskiego z 14 lutego 1942 roku Związek Walki Zbrojnej został przemianowany na Armię Krajową. W 76. rocznicę tego wydarzenia Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin zapraszają na oficjalne uroczystości.

14 lutego 2018 r. w Szczecinie odbędą się obchody 76. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową. O godzinie 11.00 pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbędzie się apel pamięci. Następnie o godzinie 14.00 na budynku mieszczącym się przy ul. Obrońców Westerplatte 6 w Stargardzie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Zofii i Stanisławowi Kulikowskim żołnierzom Armii Krajowej.

Organizatorami obchodów 76.rocznicy przemianowania ZWZ na AK są: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin, partnerami przy organizacji uroczystości są: Miasto Szczecin, Miasto Stargard, 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana.