Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby podejrzewane o ustawianie przetargów na śmieciarki dla Koszalina - dowiedziała się PAP. Wcześniej zatrzymano sześć osób podejrzanych o działania na rzecz jednej z wrocławskich firm - w Kole i Pruszkowie.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził zatrzymania dwóch osób. - Agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali dwóch pracowników przedsiębiorstwa komunalnego z Koszalina - zastępcę kierownika Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie i pracownika z tej spółki - powiedział PAP Kaczorek.

Dodał, że agenci zabezpieczają dokumenty w spółce komunalnej oraz przeszukują mieszkania zatrzymanych.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi, która nadzoruje śledztwo dotyczące ustawiania przetargów na śmieciarki - zmowy przetargowej w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm.

- Funkcjonariusze CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku a opiewających w sumie na ponad 2,5 mln zł - podał Kaczorek.