Małgorzata Hołub - Kowalik to mistrzyni Uniwersjady, halowa mistrzyni Europy i trzykrotna medalistka Mistrzostw Świata. Gwiazda pierwszej wielkości nie ma chwili wytchnienia... W Birmingham sięgnęła po srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata, a już dziś jest w drodze na kolejne zgrupowanie - tym razem do Zakopanego.

Ostatnimi laty żeńska sztafeta 4x400 metrów przyzwyczaiła nas do wyjątkowych wyników i medali zdobywanych regularnie na najważniejszych imprezach świata. W Birmingham panie jednak zaskoczyły, bo kompletnie na kolejnych częściach sztafety pozamieniały się… W efekcie chyba po raz pierwszy na takiej imprezie - bieg kończyła Małgorzata Hołub- Kowalik. Do mety, co prawda dobiegła za amerykankami i reprezentantkami Jamajki, ale te drugie zawodniczki chwilę później zostały zdyskwalifikowane.

W efekcie nasze panie sięgnęły po srebro Mistrzostw Świata, a rok temu w sztafecie w Londynie - na otwartym stadionie wywalczyły brąz Mistrzostw Globu, a przed dwoma laty w Portland też było srebro w halowych zawodach tej samej rangi. Na nasze panie najwyraźniej nie ma mocnych.