To już pewne to będzie ostatnie spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy w piłce ręcznej pań. Meczy Polska - Słowacja odbędzie się w Koszalinie. Tę informację przekazano oficjalnie dziś, na konferencji w Hali Widowiskowo-Sportowej, która 3 czerwca gościć będzie reprezentantki obu krajów. Jest to efekt świetnych recenzji, jakie zebrali koszalińscy organizatorzy po meczach Polek z Węgrami i Rosją.

Reprezentacja, trenerzy, jak i władze ZPRP są zadowoleni z obiektu tj. z dostępu do odnowy biologicznej, warunków treningowych i socjalnych. I oczywiście z dopingu publiczności, o którym mówiły dziś reprezentantki Polski, zawodniczki Energi AZS Koszalin, Romana Roszak i Monika Michałów.

Zdaniem prezydenta Piotra Jedlińskiego, dla Koszalina jest to z kolei znakomita promocja. Tym bardziej, że mecz ze Słowacją transmitować będzie Telewizja Polska. W pierwszym spotkaniu, na wyjeździe biało - czerwone wygrały 29:20. Przed rewanżem w Koszalinie nasze reprezentantki czeka jeszcze dwumecz z Czarnogórą i potyczka w Włoszkami.