Każdego roku coraz więcej uczniów wybiera technikum. Szkoły techniczne, które latami "przegrywały prestiżem" z liceami ogólnokształcącymi, obecnie przyżywają renesans. Obróbka zdjęć i montowanie filmów w programach graficznych, turniej w grze GTA San Andreas czy chemiczne i fizyczne eksperymenty – takie m.in. atrakcje czekają na odwiedzających Technikum Technologii Cyfrowych podczas dni otwartych szkoły.

Uczniowie i rodzice będą mogli zwiedzić szkołę i nowoczesne pracownie komputerowe oraz zapoznać się z naszym programem kształcenia. Przygotowano również pokazy druku 3D i składania komputera od podstaw oraz wiele innych ciekawostek. Dni otwarte szkoły odbędą się 14 marca i 25 kwietnia (godz. 15.00-19.00) oraz w sobotę 7 kwietnia (godz. od 10.00-13.00).

Technikum Technologii Cyfrowych utworzono w zeszłym roku, a w pierwszych klasach kształci się obecnie prawie 90 uczniów. Zajęcia prowadzone są na dwóch nowoczesnych specjalnościach: Internet rzeczy oraz Aplikacje mobilne i internetowe. Szkoła ściśle współpracuje z sąsiadującym Technoparkiem, Klastrem IT i firmami IT.