Widać już zarys osiedla mieszkaniowego, które powstaje u zbiegu ulic Kusocińskiego - Sowińskiego - Głowackiego, na terenie dawnego Fortu Prusy. Inwestycję realizuje TBS Prawobrzeże.

Na działce o powierzchni ponad 7 tys m2 powstają trzy budynki, trzy i czteropiętrowe. W sumie znajdzie się w nich 95 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 5 tys. m2. Średni metraż mieszkania to 53 m2. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie chodników, alejek, ławek placu zabaw dla dzieci, miejsc parkingowych.

Na terenie osiedla zasadzonych będzie 56 drzew ozdobnych i 163 krzewów. Inwestycja położona jest na terenie objętym ochroną konserwatorską w zakresie historycznej struktury przestrzennej. Z tego względu dwa istniejące narożne budynki ceglane poddane zostaną kompleksowej renowacji i adaptacji na trzy lokale użytkowe (o łącznej pow. ok. 190 m2).Ukończenie inwestycji i oddanie mieszkań zaplanowane jest na czerwiec 2019 r. Zainteresowani mogą się zgłaszać. TBS Prawobrzeże jest w trakcie naboru na nabycie partycypacji w kosztach budowy lokali mieszkalnych.