10 czerwca br. odbędzie się XXVI BIEG PAPIESKI IM. ŚW. JANA PAWŁA II.

Bieg Papieski jest imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym, którą z sukcesem organizuje na swoim terenie już od 18 lat Miasto i Gmina Karlino. Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991.

W celu uczczenia tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka. Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.

Bieg rozpoczyna się pod Figurą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15km. Bieg odbywa się w kategorii open.

Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla: przedszkolaków, dzieci, młodzieży – 14 kategorii wiekowych: od 3-latka aż do gimnazjum oraz samorządowców, księży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km.

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.