Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie włączyła się do akcji „XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”. Akcja w tym roku przebiega pod hasłem "Czytanie łączy". W cyklu są organizowane dla dzieci spotkania czytelnicze, zagadki, konkursy i wiele innych atrakcji. Jedne imprezy mają charakter otwarty, inne są zamknięte, na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

W ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) do wyczerpania zapasów będzie trwał kiermasz książki dla dzieci. Wszyscy chętni będą mogli uzupełnić biblioteczki domowe swoich pociech o atrakcyjne pozycje książkowe w cenie 1 zł za sztukę. Biblioteka zaprasza grupy przedszkolne na zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się kim są autor i ilustrator, czym zajmuje się wydawnictwo, co trzeba zrobić, żeby książka trafiła do księgarni i biblioteki. Nie zabraknie też wspólnych zabaw i zgadywanek dotyczących ulubionych książek i bohaterów literackich. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25) ogłosiła konkurs czytelniczo-plastyczny pt. „POCZYTAJ MI, MAMO! POCZYTAJ MI, TATO! Propozycja adresowana do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja idei czytania dzieciom. Uczestnicy zabawy poproszeni są o zrecenzowanie i zilustrowanie ulubionej książki, której treść poznali podczas wspólnego czytania z rodzicami. Prace można składać do 8 czerwca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 czerwca 2018 na stronie internetowej biblioteki. Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 15 czerwca 2018, o godz. 18.00 w filii bibliotecznej nr 4.