Szczecin - międzynarodową stolicą morza - za sprawą historycznego wydarzenia - Światowych Dni Morza, które dziś rozpoczynają się w mieście. To spotkanie ekspertów z branży morskiej, przedsiębiorców i polityków, którzy będą wyznaczać kierunki rozwoju gospodarki morskiej na świecie.

Światowe Dni Morza potrwaj do 15 czerwca. O wyborze Polski na gospodarza tego prestiżowego wydarzenia zdecydowała Międzynarodowa Organizacja Morska. Swoją obecność zadeklarowało ponad 800 gości z 40 państw. Szczecin odwiedzi też 15 ministrów związanych z gospodarką morską między innymi z Chin, Francji czy z Portugalii.

Po raz pierwszy Światowe Dni Morza zostaną zorganizowane w państwie Europy Środkowo-Wschodniej i położonym nad Bałtykiem. Eksperci z całego świata będą rozmawiać m.in. o wydłużaniu szlaków komunikacyjnych, przemyśle stoczniowym, rybołówstwie i propagowaniu szkolnictwa morskiego.

Światowe Dni Morza w Szczecinie, zakończą się szóstą już edycją Międzynarodowego Kongresu Morskiego. Co roku bierze w nim udział około 300 firm i instytucji z kraju i zagranicy.