Tragiczny wypadek w Daleszewie koło Gryfina. W zderzeniu ciężarówki z pociągiem 1 osoba zginęła na miejscu a 27 zostało rannych. Maszynista w ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Jedna osoba zginęła, a 27 zostało rannych - to informacje po wypadku w miejscowości Daleszewo.

Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym - powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak.

Jak relacjonują mieszkańcy - był przeraźliwy huk. Po uderzeniu w ciężarówkę pociąg przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów po czym się wykoleił. Jak twierdzą mieszkańcy do takiego zdarzenia doszło tu po raz pierwszy, bo przejazd jest dobrze oznakowany i nic nie ogranicza widoczności.

Wstrzymany został ruch pociągów na trasie przebiegającej ze Szczecina przez Gryfino.Zmiany kursowania dotyczą 20 pociągów Przewozów Regionalnych i 4 PKP IC. Pierwszy człon składu pociągu jest wykolejony. Uszkodzony jest też tor, sieć trakcyjna i słupy wsporcze. Przyczyny tragedii wyjaśnią śledczy na miejscu działa prokuratura. ((800-170-010)) Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Zachodniopomorskiego uruchomiło infolinie, pod którą rodziny poszkodowanych w wypadku mogą dowiedzieć się, do jakich szpitali trafili ich bliscy.