80 tysięcy widzów oglądało na moskiewskim stadionie Łużniki mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw świata, w którym Rosja pokonała Arabię Saudyjską... A wśród milionów, którzy obserwowali spotkanie za pośrednictwem mediów byli w specjalnych strefach kibice w Szczecinie i Koszalinie. Jednak dla nich dzisiejszy pojedynek był tylko przystawką do spotkań reprezentacji Polski.

Mistrzostwa świata to najbardziej oczekiwana piłkarska impreza, bo nawet futbolowe zmagania na igrzyskach olimpijskich nie są ważniejsze. Po 12 latach w mistrzostwach weźmie udział Polska. Atmosferę mistrzostw wyczuwa się dziś bardzo mocno. Kibice zawiesili już flagi Polski na oknach domów, balkonach, czy samochodach. Niektórzy jeszcze szukają specjalnych koszulek do oglądania meczów.

Większość kibiców obejrzy mecze w domowych zaciszu, ale są tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego przeżywania piłkarskich emocji, niż w licznym towarzystwie. Dla nich stworzono specjalne strefy kibica, które powstały między innymi w Szczecinie i Koszalinie.

Fani nie ukrywają, że liczą na niepowtarzalne emocje zwłaszcza we wtorek, gdy Polska zagra pierwszy mecz w mistrzostwach z Senegalem.

Strefy kibica w Koszalinie i Szczecinie czekają już na fanów i umożliwiają im sporo atrakcji, ale o tym, jaka będzie w nich atmosfera i tak zależy przede wszystkim od wyników Polaków. Po udanych mistrzostwach Europy dwa lata temu i dotarciu do ćwierćfinału - sympatycy futbolu w naszym kraju marzą o dotarciu jak najdalej....