Szczecin na trzy dni zamieni się w europejską stolicę tańca. W piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Tańcu Nowoczesnym WADF.

Przed nami niesamowicie widowiskowe wydarzenie. Do Szczecina zjadą się najlepsi tancerze z całej Europy - z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Filipin, Finlandii, Francji, Grecji, Holandii, Norwegii, Liechtensteinu, Litwy, Rosji, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Łącznie będzie ich około 3 tysiące! Co takiego ich tu ściągnie? Prestiżowe Mistrzostwa Europy World Artistic Dance Federation, które będą odbywać się w Netto Arenie przy ul. Szafera.

Zawody rozpoczynają się w piątek, 15 czerwca i potrwają do niedzieli.

Profesjonalne choreografie w wykonaniu solistów, duetów i zespołów i świetna muzyka przeniosą nas w magiczny świat tańca. Te niesamowite widowiska będzie można oglądać na trzech parkietach tanecznych.

Mistrzostwa Europy WADF zostaną rozegrane w kategoriach: Contemporary Ballet, Jazz, Urban Pop Dance, Urban Street Dance, Urban Pop Dance Fusion Show, Urban Street Dance Fusion Show, BREAK Dance, Artistic Acrobatic Dance Show, MASTERS – All WADF dance Styles. Łącznie to 3150 możliwości startów w 35 kategoriach tanecznych, w 9 kategoriach wiekowych i w 10 kategoriach ilościowych. Do zdobycia będą 4 rodzaje tytułów tanecznych (Mistrzostwo Europy, Mistrzostwo Świata, Puchar Świata, Grand Prix WADF). Wszystko oceniać będzie międzynarodowy zespół sędziów aż z 15 krajów.