Będą konsultacje społeczne w sprawie modernizacji ulicy Piłsudskiego w Koszalinie. To efekt protestu przeciwko planowanej wycince kilkudziesięciu drzew.

- Liczymy, że te konsultacje będą wyglądać inaczej niż te, które były do tej pory w Koszalinie – mówił Jacek Wezgraj ze stowarzyszenia Lepszy Koszalin. - Oczekujemy, że urzędnicy wyjdą z ratusza, że spotkają się z mieszkańcami w parku przy Piłsudskiego, że zaproszą ich do szkoły, sali w przedszkolu, że będą dla nich dostępni. Pod apelem do prezydenta miasta o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie podpisało się ponad 600 osób. Choć przyznają, że remont jest potrzebny, ale nie kosztem przyrody. Nie chcą planowanej wycinki drzew.

Koszaliński Zarząd Dróg i Transportu zlecił już przygotowanie koncepcji dotyczącej m.in. drzewostanu przy ulicach Kościuszki i Piłsudskiego, która stanie się bazą społecznych konsultacji. Wykonawca ma na to 3 miesiące.

W związku z modernizacją ulic Kościuszki i Piłsudskiego planowane jest wycięcie około 50 drzew. Przeciwnicy mówią, że to tworzenie z Koszalina betonowej dżungli.

Remont zakłada m.in. wymianę nawierzchni i oświetlenia, budowę zatok autobusowych a także ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego – Waryńskiego i Kościuszki. Dużą część prac odbędzie się pod ziemią.

Konsultacje społeczne odbędą się jesienią. Remont ulicy Piłsudskiego ma być prowadzony etapowo i zakończyć się w 2020 roku.