12 lipca br. europejska gwiazda reggae wystąpi na finał Szczecin Music Fest 2018.

Pochodzący z Niemiec artysta swoje pierwsze kroki sceniczne postawił na Jamajce, gdzie wyjechał jako siedemnastolatek. Zafascynowany muzyką Boba Marley’a oraz kulturą karaibską, po powrocie do Niemiec, nawiązał współpracę z zespołem Freundeskreis a następnie hip-hopowo-reggaeowym kolektywem Silly Walks Movement.

Jego kariera nabrała tępa po wydaniu debiutanckiej płyty ,,Trodin On”, która zwróciła uwagę krytyków i rozszerzyła zainteresowanie artystą w całej Europie. Kolejny album ,,Journey to Jah” jedynie ugruntował coraz silniejszą pozycję Gentlemana, którego pieśni ,,Dem Gone” i ,,Leave Us Alone” weszły do kanonu muzyki popularnej.

Gentleman wykonuje swoje piosenki w języku angielsku lub w patois - kreolskim dialekcie używanym na Jamajce. Śpiewa o pokoju, miłości, nadziei oraz rzeczywistości, która go otacza a jego uniwersalny przekaz trafia do fanów na całym świecie.

Obecnie jest najbardziej cenionym wykonawcą reggae w Europie, regularnie koncertuje, wypełniając po brzegi sale widowiskowe.

W 2015 r. ukazała się na rynku płyta artysty, MTV UNPLUGGED, która otworzyła nowy rozdział w jego karierze. Kolejne projekty jak SYMPHONICAL z polską orkiestrą sprowokowały artystę do poszukiwań brzmień na pograniczu reggae i muzyki klasycznej.

Gentleman wystąpił też w filmie dokumentalnym ,,Journey to Jah” w którym wraz z innym pochodzącym z Europy artystą, Włochem Alborosie, opowiadają o swojej twórczości i życiu na Karaibach.

Aktualnie promuje ostatni album ,,The Selection” zawierający największe przeboje artysty z ostatnich 20 lat.

Więcej informacji na www.szczecinmusicfest.pl

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.