W dniach 13-15 lipca br. w Darłowie odbędzie się Media i Sztuka – festiwal w Darłowie.

Media i Sztuka – festiwal w Darłowie to wielowymiarowy projekt kulturalny i wyjątkowe wydarzenie na mapie letnich imprez organizowanych nad Bałtykiem. Festiwal, który od 8 lat odbywa się w lipcu, w nadmorskim Darłowie i Darłówku, stał się już marką samą w sobie. Co roku gromadzi wybitnych przedstawicieli kultury, mediów i polityki oraz tłumy publiczności. W letniej, nieformalnej i przyjaznej atmosferze rozmawiają oni o ideach, wartościach, dokonaniach i szeroko pojętej sztuce, w tym sztuce życia, sztuce wyboru.

Festiwal to miejsce dobrych spotkań, wypełnione najlepszymi polskim wzorcami, twórczością medialną i artystyczną, wyselekcjonowanymi książkami, ważnymi tematami podawanymi w atrakcyjnej, nowoczesnej formule. Wydarzenie, odbywające się równocześnie w kilku miejscach nadmorskiego kurortu, dostarcza wielu pozytywnych wrażeń artystycznych, intelektualnych i rozrywkowych. Festiwal przyznaje też swoją nagrodę – Falę Festiwalu Media i Sztuka, którą w ubiegłym roku otrzymał dziennikarz i publicysta, laureat Literackiej Nagrody Nike – Cezary Łazarewicz.

Integralną częścią Festiwalu są wydarzenia towarzyszące, m.in. wystawy fotograficzne, koncerty, spektakle, słuchowisko radiowe i zajęcia edukacyjne dla dzieci, kino pod gwiazdami, imprezy taneczne.

Szczegółowy program znajduje się na stronie http://mediaisztuka.darlowo.pl/.

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.