Choć wakacje w pełni – już teraz można rozpocząć spełnianie marzeń najmłodszych i pomóc rodzicom w uzupełnianiu wyprawki szkolnej. Ruszyła akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”. Na taki uśmiech czekają dzieci z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oraz na Kubie i Białorusi. To ogólnopolska akcja, która w tym roku jest uzupełnieniem rządowego programu 300 plus.

Celem akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci. W parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc uczniów z ubogich rodzin. Dodatkowo do specjalnych koszy wystawionych w parafiach będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowanych przez wolontariuszy Caritas. Tornistry można zaleźć w 40 parafiach w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oraz w siedzibie Caritas przy ul. Wieniawskiego w Szczecinie.

„Tornister Pełen Uśmiechów”. w tym roku jest uzupełnieniem nowego rządowego programu - „Dobry Start”. Dzięki, któremu każdy uczeń otrzyma 300 złotych na szkolną wyprawkę. Takie wsparcie ma objąć wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny – bez względu na wysokość dochodów w rodzinie. Świadczenie będzie przysługiwać uczniom do 20 roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych do 24 lat.

Tornister Pełen Uśmiechów to akcja prowadzona w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej od 2011 roku. Dzięki niej wyprawka szkolna trafiła do 15 tysięcy dzieci. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie www.szczecin.caritas.pl.