12 kwietnia br. w Szczecinie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy z udziałem artysty.

Szymon Brodziak zaprezentuje 30 fotografii z kolekcjonerskiej edycji. Wystawa odbędzie się w nowym gmachu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 12 kwietnia i potrwa do 6 maja 2018.

12 kwietnia o godzinie 19.00 zaplanowane jest uroczyste otwarcie wystawy z udziałem artysty. Wernisaż uświetni występ muzyków szczecińskiej Filharmonii.

Szymon Brodziak z wykształcenia – ekonomista, z wyboru – fotograf. Porzucił rodzinny biznes, aby zająć się sesjami dla największych światowych marek. Sam już jest marką rozpoznawaną na świecie, został uznany przez Fashion TV podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w 2013 roku za najlepszego na świecie autora czarno-białych kampanii reklamowych.

To tylko jedna z wielu nagród, którymi został uhonorowany, zgarnął międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i w Europie, w tym trzy złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Jeszcze jako student został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

W 2014 wydał autorski album „One”, który otrzymał Złoty Medal w kategorii „książka” w międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris.

Od 2 lat Szymon Brodziak wystawia swoje prace w berlińskim Muzeum Fotografii, Fundacji Helmuta Newtona.

TVP3 Szczecin jest patronem medialnym wydarzenia.