Najlepsi i najsprawniejsi policjanci z województwa zachodniopomorskiego – wyróżnieni. Funkcjonariusze walczyli w kilku kategoriach m.in. Dzielnicowy Roku, Patrol Roku czy Zawody Kynologiczne. Eliminacje przeprowadzone w komendach powiatowych i miejskich wyłoniły najlepszych policjantów w województwie, którzy teraz będą reprezentować zachodniopomorski garnizon w zawodach ogólnopolskich.

Dzielnicowym Roku został Piotr Pragier z Pyrzyc. Policjantem jest od 5 lat. Jak mówi najtrudniejsze, ale i najbardziej satysfakcjonujące w tym zawodzie jest to, że można pomagać innym. Najlepszym kierownikiem został Wojciech Derenowski z Gryfina. Prywatnie jest tatą 5-latki, służbowo - kierownikiem rewiru dzielnicowych. Z policją związany - od 12 lat. W kategorii najlepszy Patrol Policji wygrali Piotr Pencak i Piotr Łabaj z Choszczna i jak mówią tej pracy nie zamieniliby na żadną inną.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie nagrodziła tych, którzy najlepiej wykonują swoje obowiązki. Policjanci musieli też wykazać się wiedzą teoretyczną, celnym strzelaniem czy sprawnym udzielaniem pierwszej pomocy w wojewódzkich eliminacjach funkcjonariuszy. Coroczne zawody mają motywować do jeszcze lepszej służby.