Blisko 150 milionów złotych kredytu chce zaciągną spółka Fabryka Wody na budowę szczecińskiego Aquaparku. Inwestycją wstępnie zainteresowane są już dwie firmy budowlane. Fabryka Wody, czyli nowoczesne centrum rozrywkowo-edukacyjne ma powstać w miejscu byłego kąpieliska Gontynka do 2020 roku.

„Jesteśmy na etapie weryfikacji projektów wykonawczych, które umożliwią nam sporządzenie kosztorysów i sporządzanie kompleksowej dokumentacji dotyczącej już ogłoszenia przetargu” – oświadczył Konrad Stępień, prezes Spółki Fabryka Wody. Gontynki już nie ma, a Fabryki Wody jeszcze nie widać... Jednak wbrew pozorom trwają intensywne prace, by ten zarośnięty plac zmienił się w plac budowy. Inwestycją zainteresowane są już dwie firmy. „Jesteśmy na etapie weryfikacji projektów wykonawczych, które umożliwią nam sporządzenie kosztorysów i sporządzanie kompleksowej dokumentacji dotyczącej już ogłoszenia przetargu” – oświadczył Konrad Stępień, prezes Spółki Fabryka Wody.

Przetarg planowany jest na początek września. Prace projektowe i budowa Aquaparku mają kosztować około 150 milionów złotych. „Spółka występuje do instytucji finansowych o udzielenie kredytu finansowego” – oświadczyła Iwona Bobrek, dyr. Wydziału Zarządzania Finansami Miasta. Pożyczka ma zostać zaciągnięta na 20 lat. Koszty inwestycji uwzględnioną też w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta, na ten cel przeznaczono nieco ponad 200 milionów złotych. Kwota zostanie przeznaczona na spłatę kredytu, odsetki oraz koszty przygotowania inwestycji. A ta obiecywana od lat – jest chyba jedną z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców.

Jednak oprócz bogatej oferty basenów i zjeżdżalni – Aquapark ma też mieć mocno rozbudowaną część edukacyjną. Będą się prowadzone pokazowe doświadczenia chemiczne i fizyczne, a planowane sanatorium ma być jednym z największych w Polsce. Według planów budowa Fabryki Wody ma się zakończyć w 2020 roku.