To bardzo dobra wiadomość dotycząca drogowych inwestycji w naszym regionie. Ponad 200 milionów z UE na budowę obwodnicy Szczecinka. Dziś umowę na dofinansowanie podpisano w Ministerstwie Infrastruktury. Inwestycja ma znacząco wpłynąć na poprawę warunków drogowych na S11 oraz co nie mniej ważne - w samym mieście.

Obwodnica Szczecinka stanie się częścią drogi ekspresowej S11. W jej ramach zostanie wybudowana nowa droga o długości blisko 12 kilometrów omijająca miasto od wschodu. Poza samą obwodnicą, w ramach inwestycji powstaną także miedzy innymi dwa węzły drogowe, skrzyżowania jednopoziomowe, wiadukty oraz ekrany akustyczne. Inwestycja znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu drogowego w tej części regionu - centrum miasta zostanie odciążone od ruchu tranzytowego. Całkowita wartość projektu to prawie 401 milionów złotych. Inwestycja ma być gotowa z końcem kwietnia przyszłego roku.

Inwestycja znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu drogowego w tej części regionu. Centrum miasta zostanie odciążone od ruchu tranzytowego.

Całkowita wartość projektu to prawie 401 milionów złotych. Inwestycja ma być gotowa z końcem kwietnia przyszłego roku.